Sigarayı Bırakmaktan Korkmak

Sigarayı bırakmaktan korkmayın. Çünkü istediğiniz zaman yine başlayabilirsiniz.

Sigarayı bırakmayı düşünen insanların en büyük korkusu, bir daha sigara içememe korkusudur. Bu korku bilinçaltına yerleşmiştir. Kimseyle bu korkuyu paylaşamazsınız. Bu korkuyu sadece sigara içip te bırakmayı düşünenler hissederler.

Bugüne kadar pek konuşulmayan bir korkudur bu. Ama gerçek. Sigara içip te bırakmayı düşünenlerin veya sigarayı bırakmak isteyenlerin en büyük korkusu bir daha sigara içememe korkusudur. Bu durum sigara içmeyenler için garip görülebilir.

Sigarayı bırakmayı ilk düşündüğünüzde önce bunu ertelersiniz. Sonra bahaneler üretirsiniz. Ama asıl yüzyüze gelemediğiniz şey içinizdeki korkudur. Sanki sigarayı bırakırsanız; elinizden çok önemli bir şeyi alacaklarmış ta bir daha geri vermeyeceklermiş gibi hissedersiniz. Paniğe kapılırsınız!

Korkmayın. Sigaraya ara verin. 1 saat, 1 gün, 1 hafta hatta 1 ay. Sık sık sigaraya ara verin. Göreceksiniz ki korkulacak bir şey yok. Çünkü siz istediğiniz zaman zaten sigara içebilirsiniz. Şöyle düşünün; uzun otobüs yolculuklarında kendinizi molaya şartlandırırsınız ve molaya kadar dayanırsınız. Çünkü molada sigara içebileceğinizi bilirsiniz.

Haydi kendinize mola hedefleri koyun. Deneyin. Denemekten korkmayın. Kazancınız inanılmaz olacaktır.

Sigaraya ara verdiğinizde kendinizi motive edin. Kazançlarınızı düşünün. Sağlık, maddi ve manevi kazançlar…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir